MY IWC ÜYELİK VE GARANTİ SÜRE UZATIMI

150 yılı aşkın bir süredir, en iyi işçilik ve teknolojiyi bir araya getirerek nesiller boyu cep saatleri yapan kurucumuz F.A. Jones'un ruhuyla mekanik saatlerimizi gururla tasarlıyoruz. Her IWC saati, eğitimli saat ustalarımız tarafından dikkatlice monte edilir, ardından kalite ve hassasiyetle ilgili titiz gereksinimlerimizi karşıladığından emin olmak için titizlikle incelenir ve test edilir. Şimdi sizleri My IWC'nin bir üyesi olmaya ve standart 2 yıllık Uluslararası Sınırlı Garantimizin 6 yıllık uzatmasından yararlanmaya davet ediyoruz. Bir üye olarak, saatinize nasıl bakacağınız konusunda da faydalı ipuçları alacaksınız ve her zaman IWC Schaffhausen'den önemli haberleri ilk alan siz olacaksınız.

SAATİNİ KAYDET

IWC SCHAFFHAUSEN ( International Watch Company )

1868 yılında Amerikalı bir saat ustası olan Florentine Ariosto Jones tarafından kurulan IWC Schaffhausen'in (International Watch Company) amacı, Amerikan’ın ileri üretim teknikleri ile İsviçreli saat ustalarının yetenekli işçiliğini bir araya getirerek, estetik ve işlevsel olarak en yüksek standartlarda lüks saatler tasarlamaktı. 150 yıldan beri aynı geleneği yenilikçi yaklaşımlar ile harmanlayarak devam ettiren IWC, Pilot’s, Portugieser, Portofino, Ingenieur, Aquatimer ve Da Vinci koleksiyonları ile eşsiz saatler üretmeye devam ediyor. IWC Schaffhausen 2000 yılında itibaren dünya lüks tüketimine yön veren kuruluşlardan olan, Richemont Group bünyesinde yer almaktadır.

Kusursuz Tasarımı İle IWC Saat

IWC mükemmel, kurnaz ve kusursuz tasarımlar yapan lüks saat firmasıdır. Ürettikleri saatler kesinlikle muazzam derecede etkileyicidir. Yüksek komplikasyonlara sahip bu saatlerin gösterişinin artması ve komplikasyonların gösterilmesi adına genellikle şeffaf arka kapaklar kullanılır. IWC Saat işçiliği ile herkes tarafından en rafine İsviçre saat markası olarak bilinir. IWC, saat modellerinde özel manüfaktür mekanizmalar kullanarak çalışma hassasiyetini çok üst seviyelere çıkartarak sektöre yön vermeye devam etmektedir.

IWC Saat almanız için 5 neden

  • Geçmişi 1868 yıllarına dayanan köklü geleneklere sahip bir İsviçre Firması
  • Üst düzey hassasiyete sahip manüfaktür mekanizmalar
  • Da Vinci, Pilot’s yada Portugieser gibi kült modelleri olması
  • Yüksek kalitede materyaller ile donatılmış olması (Paslanmaz çelik, altın, titanyum, seramik yada bronz)
  • Dress Code saat modellerinde eşsiz seçenekler sunması

Eski klasiklerin devamı IWC Pilot’s

Pilot saatleri diyince ilk akla gelen firmalardan biri olan IWC Pilot’s Watches modelleriyle Pilot saat sevdalılarının ilgisini çekmeyi başarıyor. Pilot’s Watches modeli IWC’nin eski Heritage ve Classic modellerinin devamı niteliğinde üretilmektedir. Paslanmaz Çelikten imal edilen Classic koleksiyonundaki saatler genellikle 36mm ve 46 mm arası kasa çapına sahiptir. Heritage modelleri ise genellikle titanyumdan imal edilip yüksek hassasiyete sahip manüfaktür mekanizmalar ile çalışır. Big Pilot’s Watch Heritage 55 gibi modeller 55 mm büyüklüğüne kadar çıkar.

Pilot koleksiyonları içindeki Spitfire modeli ilk bakışta diğer modellere ayıt edilemeyecek kadar benzese de yakından detaylı bir şekilde bakıldığında bağımsız bir koleksiyon olduğu anlaşılır. Örnek verecek olursak bu modellerde paslanmaz çeliğin yanı sıra bronz da kullanılmıştır. Spitfire modellerinde genellikle manüfaktür mekanizmalar bulunur.

Mühendislik harikası eşsiz malzeme Ceratanium ile üretilen Top Gun

Oldukça modern çizgiler taşıyan Top Gun koleksiyonu, kadran tasarımlarında genellikle parlak siyah renkte seramik ve titanyumla oluşturulan eşsiz bir alaşım olan Ceratanium kasalar tercih edilmiştir. İWC Pilot saatleri içinde yer alan Top Gun Koleksiyonundaki modeller çoğunlukla siyah mat renktedir, fakat 2019 yılında piyasaya sürülen Top Gun Mojave Desert Modeli, Mojave Çölü’nün kumlarını anımsatan hoş bir bej renkte kasaya sahiptir. Top Gun koleksiyonunda genellikle standart kronograf, rattrapante kronograf yada üç ibreli modeller bulunur. IWC düzenli olarak pilot ve yazar Antoine de Saint-Exupery anısına sınırlı sayıda üretilen modeller ve sonsuz takvim yada ay evresi göstergesi bulunan “Rodeo Drive” ve “Blue Angels” gibi modellerini de satışa sunar.

Zarifliği ile ön plana çıkan Portugieser

Klasik zarafeti ile ön plana çıkan Portugieser ve Portofino koleksiyonları 1930’lu yıllara kadar uzanan bir tarihe sahiptir. İki Portekizli tüccar tarafında IWC’ye sipariş verilen cep saati dakikliğinde olması istenilen bu kol saat koleksiyonu günümüze kadar büyüyerek gelişmeye devam etti. Eşsiz kalitede işçilik ile üretilen bu modeller aynı zamanda karmaşık komplikasyonlara da sahiptir. Koleksiyonda sonsuz takvime, kronograf işlevine ve tourbillon özelliğine sahip modellerin yanı sıra Grande Complication modeli de 20 komplikasyona sahip koleksiyonluk eşsiz bir model olarak yer almaktadır.

Sade ve şık Dress Watch Portofino

Mütevazi tasarımı ile dikkat çeken Portofino koleksiyonundaki saatler sade zarafete sahip eşsiz dress watch modelleridir. Koleksiyonda ay evresine, güç rezervine üç ibreli modellere ve tourbilliona sahip saatler bulunur. Portonfino modelleri hassas otomatik mekanizmalar ve IWC’nin üretimi olan manuel kurmalı mekanizmalar ile çalışır. Portofino koleksiyonu 37 mm ve 45 mm arasında değişen kasa çaplarına sahip paslanmaz çelik veya altın kasalarla satışa sunulmaktadır.

Manyetik Alanlara Meydan Okuyan Saat Ingenieur

IWC denince akla gelen Pilot saatler gibi dünyada yankı uyandırmış koleksiyonlardan biride Ingenieur koleksiyonudur. IWC markasının tarihi dönüm noktalarından biri olan Ingenieur koleksiyonu 1955 yılında üretilmeye başlamıştır. Yüksek manyetik alanlara karşı dirençli ilk saatlerden biri olan Ingenieur aynı zamanda yumuşak metalden imal edilmiş bir iç kasa sayesinde mekanizmayı çevreleyerek korumayı sağlar. Ünlü saat tasarımcısı Gerald Genta tarafından 1970’li yılların başında saatin görünümü yenilenmiş ve koleksiyon geniş kitlelerin ilgi odağı olmuştur. Bu tarihten itibaren Ingenieur modeli Genta'nın diğer bir ünlü tasarımı olan Audemars Piguet Royal Oak gibi entegre bilezikli tonneau kasaya ve lombozu hatırlatan bir bezele kavuştu.

Denizin derinliklerinin keşfeden saat Aquatimer

IWC’nin üretim programına dahil ettiği Aquatimer koleksiyonu 1960’lı yılların ortasında dalış saati olarak üretilmiştir. Aquatimer’da diğer dalış saatlerinden farklı olarak iç bezeli ve saat 2 pozisyonundaki ikinci kurma tepesi bulunur. Dalış süresini ayarlamak için kullanılan döner bezel, güncel modellerde safir kadran camının altında bulunur. Önceki modellerden farklı olarak iç bezel ayarı kasanın üstündeki dış bezel ile yapılmaktadır. Aquatimer koleksiyonundaki saatlerin su geçirmezliği genellikle 300 metreye kadardır (30 bar). 2019 yılında üretilen Automatic 2000 modeli 2000 metreye (200 bar) kadar su geçirmeyen istisna bir modeldir.

Değişik, komplike saat Da Vinci

IWC programında bağımsız bir koleksiyon olarak 2017 yılında yeniden yer almaya başlayan Da Vinci, ünlü deha Da Vincinin adıyla 1969 yıllarından beri düzensiz aralıklarla üretilmektedir. Da Vinci koleksiyonunun karakteristik özelliklerinden biride tarzının sürekli değişiyor olmasıdır. Da Vinci modellerinde karmaşık komplikasyonlar bulunmaktadır. Bazen yuvarlak bazen dikdörtgen bazense tonneau şeklinde olan Da Vinci modelleri, paslanmaz çelikten ya da 18 ayar kırmızı altından üretilmektedir. Bu koleksiyondaki saatler 36 mm ile 44 mm arasında değişen kasa çapına sahiptir.